NVP Brno - 30. 9.

Celý víkend u nás byly holky "z Debbie-Ann" :)). Dneska jsme víkend završili výstavou v Brně, a to národní. Aleesha se vystavovala ve třídě dorostu a získala ocenění VN1. :) Nasthy byl ve vítězech spolu s fešákem Argusem Canewart. Oplatili jsme mu porážku z Podskalí a získali tak 1. místo a titul CAC :) Dále jsme si vyběhali i Národního vítěze a nakonec i titul BOB :). Máme velkou radost! Nesmíme zapomenout ještě pogratulovat Elišce Bukový Háj, která si vyběhala u pana rozuhdočího Havelky ze Slovenska CAC i NV :) Završili jsme tak letošní výstavní sezónu (možná, ještě nevím, zda někam pojedeme :) ). Takže pohoromadě: V1, CAC, NV, BOB !

POSUDEK ZDE

 

 

   Jaterní testy a štítná žláza v pořádku :)

Navštívili jsme pana veterináře a nechali si vzít krev, dneska dorazily výsledky a všechno je v pořádku. Hurááá !!   

Chata s holkama - 5. - 8. 9.

V úterý jsme vyrazili s Nasthym na naši chatu připravit se na příjezd Kristýnky, Debbie a Aleeshy. Holky dorazily ve středu. Parádně jsme si naši mini dovolenou užili, nejen, že jsme každý den chodili na stopy, protože kolem byly úžasné terény, ale hodně jsme taky výletovali a fotili :). Bylo to super! 

FOTKY ZDE

   

   SV SHK Podskalie - 1. 9.

V sobotu jsme vyrazili do Podskalie na speciálku slovenského hw klubu. Posuzoval pan Novák, přihlášených bylo jen 60 hovawartů. My byli ve třídě šampionů společně s Golfem a Argusem. Dostali jsme krásný POSUDEK a obdrželi jsme V2, res.CAC. Naši třídu vyhrál Argus Canewart, krásný černoznakatý pes! Velice nás těší, že nejlepší fenu plemene vyhrála naše slovenská kamarádka Brittany Nova Moravia! BOB si zcela zaslouženě vyběhal pes Jacobi Gasko Prim. Všem moc a moc gratulujeme a už se těšíme na další podobnou akci, tentokrát snad za mnohem lepšího počasí!

     Klubsiegerschau Amstetten - 25. 8.

Brzy, ale opravdu brzy jsme vyjeli na klubovku do rakouského Amstettenu. Na místo jsme dojeli v 7.00, po cestě jsme ztratili asi 100 km, mapy na googlu asi kecají :D takže jsme v klídku vyvenčili a už se začali sjíždět první vystavovatelé. Posuzování bylo velice pečlivé a zdlouhavé, posuzovala německá rozhdočí paní Eveline Hohmann a v druhém kruhu Elisabeth Kapsch. Od paní rozhodčí jsme dostali krásný POSUDEK a V3 ze 6 šampionů! :) Byli jsme jediní plaváci v kruhu,v naší třídě dala paní rozhodčí přednost dvěma krásným černým jedincům, viz. foto :) Výstava byla pro všechny úspěšná, akorát čekání na posudky a zápis do PP se protáhl až k 20. hodině. Domů jsme přijeli velice pozdě a totálně mrtví :D

 

     LVT Hovawart-Pro-Sport - 14. - 21. 7.

Dnes jsme se úspěšně vrátili z výcvikového tábora v Podhradí. Vyšlo nám na cvičení ideální počasí. S Nasthym jsme složili zkoušku FPr2, bavili se při hrách a soutěžích, pilně cvičili a v neděli na MVP v Oberwartu vyběhali krásné V3 ze 4 šampionů, nutno poznamenat, že psi před náma byli škaredší :)), ale tak je to vždycky :D :). 

Výcvikáři byli Robert Fagoš a Mirka Marcišínová, kteří se nám plně věnovali celý týden. Cvičili jsme pilně a poctivě :D. Tábor perfektně zorganizovali Erik a Alena Celí, kterým chci moc a moc poděkovat, bylo to super a už teď se těšíme na další akce s vámi :)

FOTKY ZDE

              

MVP Litoměřice - 27. 5.

Dneska jsem se vydali přes celou republiku zkusit štěstí a pokusit se získat posledního CACIBa, který nám schází k C.I.E., bohužel se nezadařilo. Nastoupili jsme do třídy šampionů, kde jsme byli sami, posuzoval pan Miroslav Václavík. Odnesli jsme si známku výbornou a k tomu CAC. Čekali jsme poté na páníčka od psa z mezitřídy, který si skočil na kafe :-), takže nejprve byly posouzeny feny a pak se teda běhalo o CACIBa. Běhal s námi Jantar GP a Crosby Kesidy. Nakonec vyhrál Jantar GP, kterému gratulujeme! Ale neodpustím si poznámku na pana rozhodčího, který už se rozhodl asi během posuzování a na Nasthyho ani Crosbyho se během běhání vůbec nepodíval! Škoda jen, že pán od CACIBového psa ho neumí předvést, pes táhl a páníček za ním :-). Fotky bohužel nemáme.... Spěchali jsme domů, ale ještě jednou gratulujeme všem zúčastněným! Touto výstavou jsme ukončili 1. pololetí výstavní sezóny a teď se budeme připravovat na sezónu skládání zkoušek, abychom konečně zvládli tu FPr2, FPr3 a ZM :-)

                                         

  KV HWK a Bonitace Knížecí rybník - 12. - 13. 5.

Vyrazili jsme jako každý rok na Knížecí rybník, psisko jsem nahlásila do třídy vítězů - kvůli konkurenci :-). Posuzovala paní Sabine Kerschner z Rakouska, mimochodem velmi milá a přijemná paní. Dostali jsme výbornou a postoupili jsme mezi 4 nejlepší psy!!! Už to bylo pro nás obrovským úspěchem, jelikož jsme byli ve třídě nejmladší. Nakonec to dopadlo pro mě neuvěřitelně, při závěrečných soutěžích jsme si nejen vyběhali vítěze ve třídě šampionů, ale později taktéž nejlepšího psa a vítěze plemene !!!! Já byla jak ve snu, psovi to bylo úplně šumák, ten byl v rauši, že ho fotí tolik lidí :-D. Takže jsme si odvezli 3 pytle granulí, 3 přenádherné poháry a nádherný POSUDEK !

FOTKY ZDE

Nasthy z Budské samoty - V1, CAC, Klubový vítěz, Č.CH.IHF, BOB

No a v neděli jsme veleúspěšně zbonitovali s krásným bon. kódem: 5/3a/A3,F2,S4,S5/S, pan rozhodčí Adlt nám akorát vytkl kratší krk, s naším pohybem měl vždycky pan Adlt problém takže "pádlování vepředu a užší chody vzadu taky. Naopak vyzdvihl, krásnou rovnou záď, nádherně tmavé oko, krásný výraz a standardně nesený ocas, což mě potěšilo :-). Povahový test jsme splnili na 95 bodů. Nasthy byl bezproblémový, nic ho nepřekvapilo. Akorát to, že sleduje, kam se schovala panička místo toho, aby se asi seznamoval s procházejícími lidmi (nebo nevím, co tím pan rozhodčí myslel)  bych nevyhodnotila jako "problém". ZDE video z povahového testu a FOTKY z posuzování exteriéru. Samozřejmě gratulujeme ještě naší kamarádce Annie Black Prim, která také úspěšně zbonitovala s krásným kódem: 5/2a/I1/L4/N3/S.                                   

                                                                 Annie Black Prim

                                   

Gratulujeme všem, kteří v sobotu nebo v neděli uspěli a moc se těšíme zase příští rok :-)

    Závod Hovawart Pro Sport - 5. 5.

Dnes jsme se zúčastnili závodu, který pořádal Hovawart-Pro-Sport. Nahlásili jsme se do kategorie FPr1, mým přáním bylo, aby pes stopu alespoň došel, jelikož jsme začali stopovat týden před závodem, nestalo se tak, bohužel se ztratil už na 1. lomu a jelikož se ztratila i panička, než našla stopu, byl už konec :-)). takže nám to nevyšlo, ale nevadí. Skončili jsme sice na krásném posledním 5. místě, ale potkali jsme zase plno známých :-)) Takže příště jdeme do poslušnosti :-)))). Dostali jsme krásné ceny a moc děkujeme pořadatelům za skvěle připravenou akci !!! :-) Pokud budou nějaké fotky přidáme později :-)

 

  Návštěva štěňátek - vrh "A" Debbie Ann 

V pondělí jsme se vydali na cestu do Litomyšle za Kristýnkou a jejími prvními odchovanci :-). Velice nás překvapilo, jak jsou štěňátka kontaktní, milá a přátelská. Krásně zbarvení, znáčky nádhera a povahy luxusní :-). Štěňátka už jsou u nových majitelů, až na Aleeshu, který zůstává u chovatelky :-). Na fotky se můžete podívat ZDE

                              

 NVP Ostrava - 15. 4.

Dneska jsme vyrazili do Ostravy na výstavu, vystavovali jsme ve třídě vítězů. Posuzoval pan rozhodčí A. Zamoyski z Polska. Byli jsme ve třídě jediní, dostali jsme krásný posudek a ocenění V1, CAC. Hned jsme běhali se psem ze třídy otevřené a mezitřídy o NV. Bohužel k naší smůle, panu rozhodčímu se více líbili znakáči, i přes to, že třeba jeden ležel na zemi při rozhodování, ale skončil 2. :-), a tak nakonec vyhrál pes z mezitřídy, i když Nasthy běhal teda líp :-)))). Tak teď jen složit tu zkoušku a zažádáme si o Českého šampiona :-).

 

      MVP Nitracanis - 24. - 25. 3.

sobota - V1,CAC,CACIB,BOB

neděle - V1,CAC, res.CACIB

Tento víkend byl hodně náročný. V sobotu ráno jsme vyjeli v 5.30 do Nitry na mezinárodku. Oba dva dny posuzovali pro nás neznámí rozhodčí. V sobotu to byla paní Anna Bogucka z Polska. Posuzovala opravdu důkladně :-). Byli jsme v šampionech (po oba dva dny) sami. V sobotu jsme dostali krásný POSUDEK bez jediné výtky. Měla jsem radost. Dokonce jsme dostali i vítěze plemene :-), 2 medaile a krásný pohár. 

V neděli bylo posuzování hodně zajímavé, posuzoval pan Sergey Vanzha z Ruska, který uměl skvěle slovensky. Dostali jsme opět krásný POSUDEK a res.CACIB. Ovšem strašně mě zklamalo chování některých vystavovatelů a především personál v kruhu ... Nebudu nikoho jmenovat, ale když se dotyční dva domuví (před mým taťkou a kámoškou) na CACIBovi a dál ..., tak to už je na mě moc ... Kdyby to aspoň nedělali tak okatě, především panu rozhodčímu bych jednu pleskla, když se nechá ovlivnit ...

My jsme si ale víkend užili, dokonce jsme splnili i podmínky pro získání titulu slovenský šampion (diplom na této výstavě bohužel nevystavovali), takže si musíme počkat, až nám přijde poštou.

Teď nás čeká opět perný víkend, kde se budeme snažit dohnat poslušnost a obrany a v neděli pak budeme bojovat v  Budějovicích :-)) 

                  

 Krajská výstavy psů Vyškov - 17. 3.

Krajského vítěze ještě nemáme, a tak jsme si říkali, proč to nezkusit?? :-) Jelikož to není daleko, tak jsme ráno vyjeli do Kulturního domu v Drnovicích na krajskou výstavu. Prostoru bylo sice málo, ale my jsme zvyklí :-D. Hovawarti zde byli přihlášení 3, bohužel jeden nedorazil, a tak jsme tam byli my a mladý pes. Pan Václavík nám napsal krásný POSUDEK a hned zadal i Krajského vítěze, jelikož konkurence bohužel nebyla :-(, ale i tak jsme rádi za další medaili do sbírky :-)).

Teď nás čeká Nitra, výcvikový víkend na Baldovci, kam se nesmírně těšíme a v neděli pak České Budějovice :-). Jen se modlím, aby pes nezačal línat :-))

                               

  MVP Trenčín - 29. 1.         

Do Trenčína jsme jeli už podruhé, tak jsme věděli, co nás čeká. Malá hala, velká tlačenice. Ovšem tento rok to bylo strašnéééé. Posuzoval rozhodčí pan Iuza Beradze a promiňte mi tu poznámku, ale pan rozhodčí posuzoval, jako kdyby tam byl za trest :-D. No nastoupili jsme do třídy otevřené spolu s dalšími 3 pesany. Šlo to rychle, sotva jsem postavila psa na posouzení, už jsme běhali o vítěze třídy :-). Opět jsme skončili na krásném 2. místě. (Mimochodem myslím, že všichni psi v naší třídě toužili po vítězství, protože všem chyběl k slovenskému šampionovi 1x CAC :-)) No tak snad se nám zadaří příště v Nitře :-). Dostali jsme V2, res.CAC a stručný POSUDEK

FOTKY ZDE, ovšem omluvte kvalitu :-DD

             

  NVP Brno - 8. 1.                

Dne 8.1. jsme se vydali na naši 1. letošní výstavu a zahájili tak naši výstavní sezonu 2012. Jelikož se výstava konala v Brně, řekli jsme si, že půjdeme zkusit štěstí. Psisko jsem přihlásila do třídy vítězů, aby to na té 1. výstavě taky za něco stálo :-D. S námi do třídy nastoupil krásný pes Alex ze Stříbrných kaskád a my počítali s tím, že naše šance na vítězství jsou téměř nulové :-D. Nakonec jsme opravdu skončili na 2. místě, ale ani nás to nemrzelo, protože jsme potkali zase spoustu známých a zdrbli jsme všechno :-D. Ještě bude příležitostí :-). Dostali jsme tedy V2, res.CAC a upalovali rychle domů :-). Všem zúčastněným gratulujeme k výsledkům !! :-)