MVP Nitra - 19. - 20. 11. 

O víkendu, hned v pátek, jsme se vydali s Kristýnkou a holkama na Slovensko. V plánu byla hlavně dvojvýstava, ale v programu se našel čas i na focení a minivýlety :-). V pátek jsme se jeli podívat do Bratislavy a udělali pár fotek. Odpoledne jsme se ubytovali v hotelu Stofing, ve kterém se nám moc líbilo. No a v sobotu jsme ráno vyrazili do Nitry. Posuzoval pan A. Zamoyski z Polska, kterého jsme ještě neměli, takže jsme vůbec nevěděli, co čekat. Nastoupili jsme do třídy otevřené, spolu s námi ještě další 2 psi. No pak klasika, posouzení, hodně se běhalo, ale na to jsme zvyklí :-DD. Jelikož jsme si do Nitry jeli hlavně pro výbornou, vše další bylo nad naše očekávání. V sobotu se nám dařilo, získali jsme: V1, CAC, res.CACIB. Byli jsme velice spokojeni. )

No a v neděli posuzoval pan T. Havelka ze Slovenska, trošku jsme se báli, protože na klubovce jsme od něho obdrželi "VD". Do třídy otevřené jsme nastoupili pouze 2. Pan rozhodčí měl celkem dobrou náladu, dokonce nám napsal i výborný pohyb, no po 2 měsících celkem úspěch :-DDDD. Obdrželi jsme od něho

V1, CAC, res.CACIB. Takže po oba dva dny stejný, úžasný výsledek.

Posudky naleznete ZDE a ZDE

FOTKY ZDE

Jinak připravujeme plán akcí na příští rok. Do konce roku si uděláme vánoční prázdniny :-DD

Nasthy - Polský šampion

Dneska nám KONEČNĚ přišel vysněný diplom polského šampiona!! Ale nesměla bych to být já, kdyby bylo všechno v pořádku. Už na obálce mně vítalo jméno Jarmila Zahradníčková, ve skrytu duše jsem doufala, že na diplomu bude Aneta. Samozřejmě, že je tam také Jarmila :-DDD. Takže papír k ničemu, jen doufám, že mi brzo pošlou nový dokument :-DD Pro představu a pobavení vkládám diplom s Jarmilou :-DDD Takový krásný jméno :-DDD

                               

  KV HWK Kroměříž - 24. 9.

Tak na klubovku jsem se jako vždycky těšila. Vystavovali jsme ve třídě otevřené, kde bylo kolem 30 psů. Posuzoval rozhodčí pan Tibor Havelka ze Slovenska.

No nedopadli jsme nejlíp, obdrželi jsme "VD", tak, jako většina psů. Posuzování pana Havelky bylo tentokrát u nás velmi zvláštní. Jsme od něho zvyklí, že je celkem rychlý, ale totok?? :-DD. Zvládl 40 psů za 2 hoďky, nový rekord, feny teprve v mezitřídě a pan rozhodčí má hotovo :-DD. Taky nás celkem pobavil posudek. Narozdíl od Nitry (20.3.2011, posuzoval taky T.Havelka) máme doma zcela jiného psa. V Nitře výborný pohyb, CAC a nejlepší pes k tomu a v Kroměříži nepatrně kratší rameno, což ruší pohyb a VD?? JAK nepatrně kratší rameno?? Já jsem nevěděla, že RAMENO může být kratší :-DD No jako jsme se celkem nasmáli :-D Někdy je to opravdu zvláštní, co ten samý rozhodčí dokáže vymyslet :-DD Hlavní je, že naše holky šikovný (Annie a Debbie) dostaly obě výbornou!! Aspoň ten diplom nám mohl podepsat :-) No jen jsem zvědavá co nám napíše v Nitře v listopadu, těšte se na reportáž :-DD

FOTKY TADY !!!

                                

 VV Podhradí - 16. 9. - 18. 9.

V těchto dnech jsme se zúčastnili výcvikového víkendu, který pořádal Mirek Valentin. Jezdili jsme na stopy (poprvé jsme zkusili i stopu cizí a super!!), cvičili poslušnost a kousali :-D. Ale taky bavili u ohně :-DD. Nebyli jsme tam jediní "exoti" ještě tam s námi byli hovawarti Adam Haf Raf s Vlaďkou a Arogant Arivalo Asso s Alčou :-DD Byl to parádní víkend. Díky Alí za moc krásné fotky !! 

FOTKY ZDE

  Stopařský víkend v Podještědí - 9. 9.-11. 9.

Tento víkend jsme věnovali "výletu" na sever :-D. Spolu s Kristýnkou a holkama  (Debbie - Ann) jsme jeli stopovat pod vedení pana Mirka Pospíšila. Potkali jsme tam spoustu známých i neznámých, dokonce i naši ségru Angie :-D. Zastopovali jsme si a dozvěděli se zase něco nového nebo to stejné ale jinýnm způsobem :-DD Byli jsme se podívat na Ještědu a užili jsme si parádní víkend. 

FOTKY TADY

   LVT Podhradí nad Dyjí - 9. - 16. 7.

Dneska jsme se vrátili z tábora v Podhradí nad Dyjí. Počasí nám vyšlo, výcvikáři se snažili :-). Prostředí bylo opravdu nádherné, krásné ubytování, ale hlavně tam výborně vařili :-D. Každý den jsme poctivě jezdili na stopy, dopoledne a odpoledne byly obrany nebo poslušnost. Teda musím říct, že se nám odtamtud vůbec nechtělo :-(. Ještěže jedeme za 14 dní znova :-D. No ale hlavní je, že jsme tam složili další zkoušku, a to FPr1 - 81 bodů. Panička se sice dloouho rozhodovala, jestli to máme zkusit, nakonec tedy ano. 300 kroků jsme ještě nikdy nešli, taky jsem zjistila 2 hodiny před příjezdem rozhodčího, že jsou na stopě 2 odlišné předměty, takže jsme vylítli z chatky a trošku potrénovali zalehávání něčeho dřevěného, co jsem našla u lesa :-D. No nervozita stoupala... :-)

Když jsme měli našlapáno, šla jsem si pro psa a navedla ho na začátek, tam ho ale "honila" včela, takže tam vůbec nechtěl jít, nakonec ho tam panička dotáhla násilím a začalo se :-). Na 1. úseku jsem se ztratil, že už si panička myslela, že bude konec :-), pak jsem se ale vzpamatoval a šel jsem chvíli předpisově, na lomu nádhera, potom jsem musel zkontrolovat jestli jde panička za mnou, tak jsem trošku zvedal hlavu :-). 1. předmět krásně zalehl, no co víc si přát. Teď už jsem se jen modlila, aby to nějak došel, 3. část byla asi nejhorší. Nasthy už ztrácel zájem a evidentně ho to nebavilo :-). Dřevo samozřejmě nezalehl, ale to jsem čekala :-D. No jo no, měli jsme to nastudovat dřív :-). Nakonec jsme obdrželi pro nás krásnou známku dobře. Byli jsme rádi, že to máme z krku :-).

Tábor se opravdu moc povedl a my už se těšíme na další, který bude ještě lepší :-). 

FOTKY ZDE

   NVP Bielsko - Biala - 3. 7.

Poslední výstava před malou pauzičkou dopadla na jedničku. Dojeli jsme brzy, zabrali místo a modlili se, aby nepršelo. Naše modlitby byly "vyslyšeny", a tak těsně před posuzováním začalo pršet :-D, ale ne normálně, ale MOC :-D. Na řadu jsme šli tak kolem 11,30 jako 2. v pořadí po mladém psovi. Všechno bylo super, až na ten fakt, že jsme tam lítali jako 2 zmoklé slepice, výstavní srst v háji a absolutní nezájem ze strany psa :-D. No nakonec jsme to vyběhali. Po nás šel ještě jeden šampion a pak už jen 2 feny v třídě otevřené, no byla to "rychlovka". Vyběhali jsme si titul a k tomu ještě pak s polským šapionem nejlepšího psa a s fenou BOBa.

Takže celkem je to V1, CWC, NPwR, BOB !!

Ale to nejhlavnější je, že jsme splnili podmínky pro přiznání titulu Polský šamnpion !!! Hurá :-)

                     

 Speciální výstava HWK Knížecí rybník u Tábora - 14. 5.

Včera jsme s páníčkem od Calixe z Lašské brány jeli na další výstavu, tentokrát speciální. Dorazili jsme brzy, a tak byl čas na poohlédnutí po soupeřích a venčení. Celkem byl přihlášený rekordní počet psů, my jsme ještě vystavovali v mezitřídě, kde bylo přihlášených 11 psů. Paní rozhodčí Sigrid Darting Entemann byla na pohled přísná. Málem jsme zmeškali posouzení, ale díky paničce od Dantíka jsme doslova přiběhli včas :-D. Paní rozhodčí diktovala posudek a my jsme dostali výbornou :-D Takže nyní jsme běhali o 4 místa v odpoledních soutěžích. No nakonec jsme byli vybráni!! 

Odpoledne jsme nastoupili do závěrečných soutěží a běhalo se a běhalo se a běhalo se. K mému velkému překvapení jsme získali V1, CAC!!

POSUDEK ZDE (akorát místo: "skoro 20 měsíční", tam má být: "skoro 24 měsíční" :-D) 

FOTKY ZDE

Děkujeme moc za milou společnost našich nejlepších kamarádek z chovatelské stanice Debbie - Ann. :-D

                     

   MVP Bratislava - 15. 5.

Tak abychom toho neměli málo a hlavně využili poslední výstavu v mezitřídě, jeli jsme to "omrknout" do Bratislavy. Posuzoval pan rozhodčí z Portugalska Rui Oliveira. S námi byli v kruhu pěkní odchovanci Golfo Král'ovská stráž a Hudson Krá'ovská stáž. Pan rozhodčí všechny posoudil, pak nás nechal udělat kolečko a už mi podával ruku, vyhráli jsme :-D. O CACIBa jsme běhali s kamarádem Adamem Haf Raf a s vítězem třídy otevřené psem Batanco Neskrotná vášeň. Pan rozhodčí mi řekl, abych přidala, tak jsme přidali a hned po 2. kolečku nám zase podával ruku. Máme i CACIBa. No a o BOBa jsme běhali s fenkou Ch. Cortina Král'ovská stráž, která nakonec vyhrála. Moc gratulujeme :-D Takže dnesk je to: V1, CAC, CACIB

POSUDEK ZDE

  MVP České Budějovice - 24. 4.

Tak z dnešní výstavy mám velice rozporuplné pocity :-( Posuzoval slovenský rozhodčí pan Jaroslav Matyáš. My jsme šli do kruhu s dalšími 4 psy. Na posouzení zase jako poslední, ale nevadí :-D. Nejprve tedy prohlédl zuby, už při zjištění, že Nasthymu chybí P1 vlevo nahoře (tolerovaná standardem) se zhrozil, jako by Nasthymu chybělo 10 zubů. S otázkou: ,,nejhezčí pes v kruhu a chybí mu zub, tak co s tím uděláme?", mě fakt dostal. Tak jsem si říkala, dobrý, tak nebudeme 1., třeba budeme 2. nebo 3. Po kolečku si nás seřadil tak, že jsme byli na 3. místě. Tak to nakonec i dopadlo. Tak jsem si říkala, super 3. místo taky dobrý. No ale když mi předával desky, slyšela jse VD3. No já jsem myslela, že padnu :-). Nasthy, který je zrovna v perfektní výstavní kondici, krásně chodil i předváděl a nakonec dostane "VD". Moje pocity ještě umocnil dojem z dalšího hodnocení, že se pan rozhodčí na mezitřídě a otevřené u psů řádně vyřádil (psi kteří byli výborní, dostávali VDčka). Feny (kromě 2) všechny výborné :-). Zuby už potom jen tak "prolítl". Nejvíce mě však dojalo, jak se všechny posudky podobaly. Téměř všichni měli napsáno: "strmější zaúhlení,ale v kontrastu s tím všichni výborný pohyb, světlé oko, volné lokty,... Nechápu, jak rozhodčí pozná z 1 kolečka u všech psů volné lokty. :-D. BOBa vyhrála Extra - Fain. Gratulujeme!!!

POSUDEK ZDE

 

 NVP Ostrava - 10. 4.

Dnes jsme vyrazili na národku do Ostravy. Vyšlo krásné počasí. Přijeli jsme celkem brzy, a tak jsme zabrali dobré místo, hned vedle našeho známého Bandita Hali Gali (V2 v mladých). Před námi šlo na řadu ještě 12 mladých psů. Paní rozhodčí Elena Škvařilová posuzovala velice pečlivě. Vystavovali jsme v mezitřídě, kde byli 4 psi. My jsme šli na posouzení opět poslední...Paní rozhodčí diktovala posudek podrobně, a tak v něm máme všechno :-D. Po asi 3 kolečkách bylo rozhodnuto a my jsme získali V1, CAC. O NV jsme běhali s Alexem ze Stříbrných kaskád a Argusem Canewart. Vyhrál Alex, moc gratulujeme! Jelikož jsme spěchali domů, museli jsme hned potom jet.

POSUDEK ZDE

FOTKY ZDE

  VV Kamínka - 1. - 3. 4.

 O víkendu 1.-3.4. jsme vyrazili na víkend do areálu Kamínka. Když jsme přijeli, všichni už byli nastoupení na zahájení :-D. Zabydleli jsme se v našem překrásném srubu, společnost nám dělali Bára s Artexem, Kristýnka s Debbie a Annie, Péťa s Bambulí a Jarek s Calixem. Pod zkušeným vedením Mirky a Mirka jsme po celý víkend zdokonalovali vše, co se dalo, takže všechno :-). Byl to super víkend, všem doporučuji a abych nezapomněla, s Nasthym jsme vyhráli soutěž o nejrychlejší přivolání do sudu :-D. Moc se těšíme na další akcičku :-). 

FOTKY ZDE a ZDE

                        MVP Katowice - 19. 3.                      

Včera jsme vydali na MVP do Katowic.  Posuzoval polský rozhodčí pan Janusz Opara, vypadal dost přísně a VD nešetřil. Ve třídě jsme byli 3, Geron Slodka dolina a Zodiak Stella Polaris a my, samí polští psi s námi, takže jsme nevěděli, co očekávat. Pan rozhodčí psy důkladně prohmatával,...pak si nás přeřadil dopředu a zaběhli jsme si kolečko :-). No nakonec jsme to vyhráli !!!. Čekali jsme tedy, kdo vyhraje třídu otevřenou. Tam byli 2 naši čeští zástupci: Artex z Lašské brány a Bary Ostravské hvozdy. O CACIBa jsme běhali s Barym a že jsme běhali dlouho :-). K mému velkému překvapení jsme si ho vyběhali my. Spolu s námi tam byly ještě holky: Debbie Katveri V2 a Annie 3. místo v mladých :-) O BOBa jsme běhali s polskou šampionkou a nejlepším mladým. Získali jsme nakonec i BOBa. Takže konečný výsledek je: V1, CWC, CACIB, BOB  

POSUDEK ZDE

FOTKY ZDE

                             CVP Nitra - 20. 3.                        

Dneska jsme opět jeli na výstavu a to na celoštátnu výstavu psov v Nitře. Posuzoval rozhodčí pan Tibor Havelka. Ve třídě jsme byli tentokrát sami. Před námi měla jít ještě Katka s Berwilem Hali Gali, ale nějak se zpozdili, takže jsme začali my (Berwil nakonec V1, CAJC - splněny podmínky pro Jch.SR :-)) Pan rozhodčí bral opět důraz na front (my ho ještě nemáme dodělaný :-)) Nakonec jsme dostali krásný posudek a V1, CAC. Jelikož to byla celostátní výstava, nezadával se ani NV, ale do kruhu šli všichni psi a feny s CAJCem a CACem. Bylo nás tam celkem 8. Postoupili jsme ze všech psů do finále, kde jsme běhali o BOBa se šampionkou Bonnie Folcrum, ta nakonec vyhrála BOBa, moc gratulujeme :-D

Takže náš dnešní výsledek je: V1, CAC, nejlepší pes  

POSUDEK ZDE

                 Závod o Zmrzlou vranu - 5. 3.                  

V sobotu jsme jeli s Nasthym na závod O Zmrzlou vranu na KK Rybníček. Moc jsme se těšili, protože tam byli všichni hovawarťáci, s kterými jezdíme po výstavách a chodíme na cvičák. Nejprve jsme si losovali pořadí. Já jsem si  vylosovala 2 (1 už byla obsazená, jinak bych ji určitě vytáhla).

Nakonec jsem byla strašně ráda, protože jsme to měli rychle z krku a Nasthy byl ještě ,,svěží" a plný energie. Byla jsem s ním moc spokojená, hlavně z chůze (10b.), krásně se díval a moc se snažil :-D. Celkově jsme tedy skončili z 22 závodníků na pěkném 9. místě. Máme ještě co pilovat...

BODOVACÍ KARTA ZDE

FOTKY ZDE 

                  

   MVP Brno - 6. 2.

V sobotu a neděli jsme tradičně vyrazili do Brna na dvojvýstavu. A jak se nám vedlo? Výborně. V sobotu jsme získali známku výbornou s tím, že Nasthy musí ještě trošku vyspět. Takže 3. místo. Posuzovala paní Ridarčíková. Ale s tím jsem počítala, protože ona má ráda mohutné psy. V neděli to bylo lepší. Vyběhali jsme si V1, CAC. Nejlépe se vedlo naší nejlepší kámošce Kristýně s Debbie a Annie. Debbie oba dva dny vybojovala v konkurenci 4 fen! V1, CAC a v sobotu přidala ještě res.CACIB. Moc gratulujeme. :-D 

FOTKY ZDE

Hlavní je, že panička nechala vystavit diplom a máme již českého junioršampiona !

                      

                     MVP Trenčín - 23.1.                        

Tak jsme se včera vydali na naši 1. výstavu na Slovensko. A jak jsme dopadli? V2, res. CAC

 Posuzovala rozhodčí paní Terézia Gargušová, která posuzovala opravdu důkladně. Našli jsme si místo vzádu, protože Nasthy když leží u kruhu, tak má tendence se cpát dovnitř, jak se nemůže dočkat. Zjistili jsme, že před námi je ještě 50 psů, tak jsme se ,,utábořili" a čekali až na nás přijde řada. Konečně, po 4 hodinách jsme se dostali do kruhu. Ze 4 psů jsme skončili 2.. Vyhrál Black Beryl Kesidy (gratulujeme !!) a oplatil nám tak prohru z Olomouce.

POSUDEK ZDE

FOTKY ZDE

                                             NVP Olomouc - 8. 1.                                                   

Dneska jsme se v 7 hodin vydali na NVP do Olomouce. Byli jsme v pavilonu G, spolu s námi snad ta největší plemena jako dogy, apod. No hrůza, pořád do sebe někdo narážel. Prostě tolik velkých plemen do tak malého pavilonu. Před námi byly brazilské fily, pak už jsem šli my. Dorost, třída mladých a mezitřída....My jsme vystavovali v mezitřídě. Posuzoval pan Miroslav Václavík. Naše 1. výstava v roce dopadla na výbornou. Získali jsme V1, CACSpolu s námi ve třídě byli Black Beryl Kesidy - V2 a Draco z Úpatí Ondřejníku - VD3.  Ale co je důležitější, splnili jsme podmínky pro udělení titulu JUNIORŠAMPION ČR !!

POSUDEK ZDE