NVP Nowa Ruda - 5. 12.

Dneska ve 3 ráno jsme vyjeli, abychom včas dorazili do Polska na NVP. Samozřejmě předpokládané potíže nebyly, takže jsme tam byli mezi prvníma. Postupně přijížděli naši známí... Rozhodčí byla paní Anna Kochan z Polska. Když jsme nastoupili do kruhu, důkladně si Nasthyho prohmatala, pak klasika jako běhání tam a zpět, dokola a posouzení v postoji. Už nám byla předána medaile, ale pořád jsem nevěděla jestli máme výbornou nebo VD. Pak nám vedoucí kruhu oznámila, že máme počkat, že půjdeme o nejlepšího psa. Tak to bylo jasné, máme CWC! O vítězného psa plemene jsme šli běhat s Cyrolem Bukový Háj. K mému velkému nečekanému překvapení jsme ho dostali !! No a nakonec jsme si vyběhali i BOBa s Deriin Sideric Miks naší chovatelky paní Černé. Takže konečný stav: V1, CWC, NPwR, BOB ! Neuvěřitelný den, v 18 měsících máme 1. BOBa !! :-) Dopoledne jsme si zpříjemňovali konverzací s paničkou Debbie Katveri - V1, CWC a Annie Black Prim - VN2. Posudek bohužel nemůžeme přečíst. 

FOTKY ZDE

   

 Zkouška ZPU1 - 28.11.2011

Včera jsme jeli ráno na zkoušku ZPU1 na Morkou, kam jezdíme trénovat. Celý měsíc jsme trénovali speciální cvik - stopu. Celkem nás bylo 7 a jedna ZOPka. Já a Bára s Artexem jsme jeli na stopy. My začali jako 1.. Paničce se zamotala stopovačka a stopu našlapala trochu nakřivo, ale Nasthy zazářil :) Oba předměty zalehl, lom krásný, nezvedal hlavu,... Dostali jsme plný počet bodů :) Hezky to začalo. Poslušnost byla taky v celku dobrá, až na na zbytečnou nulu za překážku.... Takže to celkem vyneslo 125 bodů a známku DOBŘE !

BODOVACÍ KARTA ZDE 

                               VV Kamínka - 28. - 31. 10.                                      

Výcvikový víkend se konal v NÁDHERNÉM areálu poblíž Kroměříže ve dnech 28.-31.10.2010. Mimo dalších potřebných zkušeností, jsme získali i nové kamarády. Pod vedením Mirky Marcišínové (poslušnost) a Mirka Valentina (obrana) jsme každý den zlepšovali naše, ale hlavně ty psí dovednosti. Zúčastnilo se velké množství štěňátek, ale mezi nimi i ,,zkušení psi" :-) Zase jsme se zdokonalili v obraně a procvičili poslušnost. Součástí víkendu byly i nedělní zkoušky pod KJ ČR  - my jsme nastoupili na zkoušku ZOP, byla jsem trošku nervózní, že bude Nasťák unavený, ale byl až moc hyperaktivní. Z odložení mi utekl (dobrý začátek, panička málem omdlela, pan rozhodčí nám dal ještě jednu šanci a to naštěstí vyšlo, takže za odložení jsme dostali 7 bodů...), pak šlo všechno dobře a tak jsme se známkou VÝBORNĚ - 91 BODŮ splnili další zkoušku :). Posuzoval pan Novák, který nám v předvečer zkoušek s ochotou odpovídal na naše dotazy.

ZOPky se zúčastnilo celkem 12 psů a všichni úspěšně splnili, prostě senza završení báječné akce :-) V neděli odpoledne jsme odjížděli plní dojmů a s další zkouškou :-) Snad ne poslední :-)

FOTKY ZDE

         

  MČR HWK - 17. 10.

Tak jsme byli včera na MČR HW klubu. Závodili jsme v kategorii ZPU 1. Z 6 závodníků jsme skončili na pěkném 4. místě. Já jsem si vylosovala jedničku, takže jsem začínala jako 1. Nejprve jsme jeli na stopy. Jelikož stopy nejsou naší silnou stránkou, tak jsme dostali 8 bodů. Nasthy sice 1. předmět našel, ale je to hovík, a tak proč by si lehal do mokré trávy, když si může sednout....Na lomu se ztratil, takže k 2. předmětu jsme ani nedošli. Njn budeme muset trénovat víc. Na poslušnosti mě ale pak překvapil, chodil nádherně. Akorát za štěkání jsme dostali 5 bodů, protože panička nezná povelovou techniku a místo 3x kmitnout a dolů, tak držela ruku nade mnou než jsem 3x zaštěkal...Musím říct, že paní rozhodčí byla dost přísná. Skupinové cviky dopadly nejlépe, měli jsme z nich 49 bodů z 50 možných. V kategorii jsme byli nejmladší a ve svých 16 měsicích jsme se radovali ze 4. místa. Taky nás potěšilo, že s počtem bodů 119 bychom (sice s odřenýma ušima, ale přece) složili tuto zkoušku. Do listopadu máme co pilovat  :-)

FOTKY ZDE

BODOVACÍ KARTA ZDE

         PŘIDÁNO NÁDHERNÉ VIDEO Z POSLUŠNOSTI NA MČR HW     SESTŘIH VŠECH ZÚČASTNĚNÝCH

              Zkouška BH - 18. 10.              

A dneska, abychom se nenudili, jsme ještě letěli na zkoušku BH. No nevím, příště to tak určitě neuděláme. Na Nasthym bylo znát, že ho to nebaví, při zkoušce mě několikrát odběhl od nohy. Navíc dostal průjem, takže byl nervozní. No nakonec jsme to zvládli a jsem strašně ráda, že už to máme za sebou, protože horší zkouška snad už nebude...

  MVP České Budějovice - 10. 10.

 V 5.30 jsme vyjeli směr Budějovice. Po 3 hodinách jsme dorazili na místo. Přihlášených bylo kolem 50 psů. Nasthy byl ještě, a už vlastně i naposledy, ve třídě mladých. 

Z celkem 6 psů si vyběhal krásné umístění V2, a tak pěkně zakončil svoje vystupování v mladých. Tajně jsme doufali v 3. CAJCe, abychom to měli z krku :-). Ale bohužel se nepovedlo...No nic, budeme se snažit dál...:-)))

Teď už to bude zase mezitřída...:-)

Máme krásný POSUDEK

Speciální výstava HWK Kroměříž - 25. 9.         

Na tuto výstavu jsme Nasthyho přihlásila už do mezitřídy, moje hloupá chyba. Myslela jsem, že v mezitřídě bude míň psů, ale stejně nám to nebylo k ničemu, místo pana Matyáše posuzoval pan Adlt. Takže pro nás strašná představa, taky to tak dopadlo. Dostali jsme VD3, ale s nádherným POSUDKEM

Všechno OK až na ten náš lipicánský běh vepředu. Kvůli téhle blbosti nám pan rozhodčí snížil známku, ale nakonec jsme postoupili do závěrečných soutěží a vybojovali jsme 3. místo.

FOTKY ZDE

              

NVP Brno - 26. 9.

 Tak tato výstava byla už o něco veselejší. Nasthy byl ve třídě mladých a posuzoval pan Otakar Vondrouš. Ve třídě jsme byli 2. Azziz z Císařského údolí a Nasthy. No a získali jsme V1, CAJC, BOJ !

Taky jsme dostali moc hezký POSUDEK 

FOTKY ZDE

KVP Ostrava - 15. 8.

 Tak jsme dneska v 6 hodin ráno vyrazili spolu s Calixem z L.B. na krajskou výstavu do Ostravy. Do poslední chvíle jsme nevěděli, kdo bude posuzovat. Když mi přišel do ruky katalog, zjistili jsme, že posuzovat bude pan Václavík. No rozhodně jsem moc nadšená nebyla, protože vím, že posuzuje důkladně a přísně. No hovawartů bylo nahlášených 7. My jsme byli opět ve třídě sami. To nemluvím o tom, že když jsme nastoupili do kruhu (který byl venku), začalo doost pršet. Tak jsme celé posuzování zvládli v dešti. No Nasthy byl stejně jako já hodně otrávený a taky to podle toho vypadalo. Běh tam a zpět nebyl ten radostný jako vždycky, ale byl to běh znuděného hovawarta, který čeká v dešti hodinu na posouzení :-) Kolečko jsme ani neběhali :-) No ale zvládli jsme to a dostali jsme V1, VT, čehož si cením, protože z pana Václavíka jsem měla trošku nahnáno :-)

POSUDEK ZDE

Nasthy - DKK 0/0 - 3. 8.

 Tak nám dneska konečně přišel očekávaný dopis od pana Ekra z Hradce. A se super zprávou. Nasthy má klouby v pořádku :-)

Ale byly to nervy otevírat ten dopis :-) Teď se můžeme naplno věnovat našim naplánovaným aktivitám.

Tady najdete ZÁVĚREČNÉ ROZHODNUTÍ

MVP Intercanis Brno - 20.6.2010

 Dneska jsme se vypravili do Brna na naši další výstavu...Posuzovala rakouská rozhodčí, paní Monika Blaha, zprvu přísně vypadající, ale poté milá a přátelská:-) Přijeli jsme na brněnské výstaviště a za půl hodinky už jsme stáli v kruhu. Získali jsme pár rad od Mirky Marcišínové a začalo posuzování. Ve třídě mladých jsme byli  3 - 2 černoznakáčci a Nasthy. Na posuzování jsme šli jako poslední. Nasthy se krásně předváděl, jak v pohybu, tak v postoji. No nebudu to natahovat, dneska nám Nasthy všem udělal radost a získal V1, CAJC, BOJ

Mimochodem jsme se na výstavě potkali s našimi kámoši a o titul nejlepší mladý plemene jsme bojovali s krásnou plavou fenkou a naší velkou kámoškou  Debbie Katveri- V1, CAJC. No, myslím, že to byl pro nás všechny velmi úspěšný den!! :-) Dostali jsme naši první medaili a krásný POSUDEK

Překlad posudku:

13 měsíců, plavý pes, velmi dobrý typ, krásná hlava, tmavé oči a pigment, velmi dobrý krk a linie, velmi dobré úhlení, pevná kostra, dobrá srst, velmi pěkný pohyb

FOTKY ZDE

MVP Litoměřice - 23. 5. 

 Dneska jsme jeli 3 hodiny na MVP v Litoměřicích, ráda bych napsala, že se nám vstávání a dlouhá cesta vyplatiliy ale nenapíšu...:-( Posuzoval rozhodčí pan Adlt. Po pár posouzených psech jsme všichni znejistěli. Skoro všichni dostali VD-čka. Pan rozhodčí se asi špatně vyspal nebo nám přišlo, že to chtěl mít hodně rychle z krku, neboť téměř všem psům ,,naflákal" VD-čka v obrovské rychlosti. My jsme bohužel také obdrželi VD1. Na Nasthyho exteriér ,,pěl ódy" :-))), ale bohužel se mu nelíbila Nasthyho nepřelínalá srst. Ale uklidnil mě slovy, že zadaná známka je pouze kvůli ,,té" srsti, a tak se příště určitě polepšíme. Ale aspoň nám pochválil Nasthyho pohyb a celkový vzhled!! :-)). Jinak byl pan rozhodčí přátelský a řekl nám, ať si z toho nic neděláme a se slovy, že je to prostě ON (typický svým přísným hodnocením a neudělováním titulů), jsme odcházeli (celkem zklamaní) z kruhu. Ani jsme si, jak to obvykle děláme, nepočkali na BOBíka a rychle jsme se balili domů, abychom se vyhnuli dopravní špičce nedělního večera. Snad nám Nastýnek do června přelíná a my se budeme těšit z lepšího výsledku na Intercanis !!

POSUDEK ZDE

FOTKY ZDE

 

Klubová výstava HWK Knížecí rybník - 15.5.  

 Včera jsme se zúčastnili klubové výstavy na Knížecím Rybníku. Posuzoval přátelský rozhodčí pan Ladislav Kukla. S katalogovým čísle 26 jsme nastoupili do kruhu. Nejprve všichni zoubky a pak každý samostatně posouzen. My jsme šli až předposlední...Nasthy se krásně předváděl, a získali jsme výbornou!! Pak z 11 psů vybíral pan rozhodčí do odpoledních soutěží 4 psy. Skončili jsme na krásném 6. místě. Panu rozhodčímu se líbili čznakáčci, postoupili 3 a 1 plavý pes. Nakonec vyhrál Assan Teresie Bohemia. Nasthymu je teprve 11,5 měsíců, takže byl 2. nejmladší ve své třídě a 6. místo je super !!:-)) Dostali jsme krásný POSUDEK

FOTKY ZDE

Svod mladých Knížecí rybník - 16. 5. 

Na svodu se nás sešlo 5 z 6 odchovanců vrhu N z Budské samoty. Byli jsme posuzováni společně s vrhem O z Budské samoty. Takže nás bylo v kruhu celkem 10. My jsme šli hned první. Nasthy byl asi ještě rozespalý nebo nervózní z pana rozhodčího, a tak se nám nechtěl postavit na desku na měření. Ale pak jsme to nějak zvládli a bylo mu naměřeno 65 cm, no snad ještě vyroste:-))) Exteriér bez chybičky až na chybějící P1, ale to víme, takže jsme s tím počítali. Nasthyho svodový kód je tedy:  5/3a/A3.  

KARTA ZE SVODU ZDE

FOTKY ZDE

 

     Zkouška ZZO - 8. 5.      

53 bodů - prospěl výborně

   Jupíí!! Máme 1.pracovní úspěch!! Zkouška byla přeložena z neděle na sobotu, a tak jsme se ráno vydali do Brna na Rybníček. Ráno šli ZVV1 na stopu, tak jsme mohli ještě  chvíli potrénovat. Jak přijeli ze stop všem se nám udělalo špatně:-)) Já jsem šla ve dvojici s Mončou a rotvíkem. Nejprve odložení - super za 10 bodů. A pak poslušnost - ta taky šla, ale Mirek naznal, že byl Nasthy jako ,,lemra" :-)) Musím uznat, že dneska moc akční nebyl, ale zvládli jsme to a dostali jsme 53 bodů, což je supeeer!! Pan rozhodčí Oliva byl celkem přísný, ale přátelský. Speciální cviky jsme všechny zvládli na výbornou. Byl to super den se super lidma. Mimochodem všichni zkoušky udělali:-))). 

BODOVACÍ KARTA ZDE   

FOTKY ZDE

 KVP Vyškov - 20. 3. 

 V sobotu jsme s Nasthym vyrazili na 1.krajskou výstavu ve Vyškově. Tentokrát to nebylo pohodlí vevnitř v teple, kruh byl venku!! Naštěstí jsme přišli hned na řadu. Rozhodčím byl, pro nás neznámý, Andráš Polgár. Zase jsme byli ve třídě sami, ale co se dá dělat..:-) Nasthy si nechal pěkně prohlídnout zoubky a postál ve výstavním postoji. Naše snažení se vyplatilo a dostali jsme V1, VT a pěkný POSUDEK

Navázali jsme i nové kontakty. Potkali jsme zde novou kámošku, krásnou fenečku Debbie Katveri (mimochodem taky V1, VT) a malého fešáka černoznakáčka Bandita Hali Gali (VN1), kterého známe ze cvičáku. Byl to zase jeden krásně prožitý den se super lidma a pejskama.

      

  MVP DUOCACIB Brno - 6. - 7. 2.

 6.-7.2.2010 se konala v Brně MVP a my jsme na ní samozřejmě nemohli chybět. Nasthy se vystavoval podruhé a taky zároveň naposledy ve třídě dorostu. Nastík nám v Olomouci trošku zlobil a nechtěl si nechat máknout na ocásek, a tak jsem se trošku obávala, že to dopadne stejně, ale oba dva dny se choval naprosto profesionálně:-). Dokonce nám to paní rozhodčí M.Kerekes napsala do posudku:-)). V sobotu jsme tedy dostali známku VN1 a k tomu super POSUDEK 

Posudek je sice psaný v angličtině, ale snažila jsem se ho přeložit a takhle to dopadlo:

vynikající velikost, kostra, trošku tlustší, již krásná konstituce, vynikající hlava a výraz, překrásný pigment na hlavě, rovná záda, trochu krátká záď,hrudník na věk OK, paralelní postoj, dobré úhlení, korektní ocas, profesionální chování, harmonický pohyb, mladý pes s velmi mnoho kvalitami.

No a v neděli to dopadlo podobně, opět jsme dostali VN1 a POSUDEK byl taky moc hezký. Tentokrát je psaný v němčině.

A zase překlad:

8,5 měsíční plavý samec, poněkud láskyplně krmen, velký, silný, hezká hlava, tmavé oko, korektní uši, vlevo nahoře chybí P1, nůžkový skus, úhlení v postoji korektní, pěkný, plynulý pohyb, korektní ocas, bohatá,středně plavá srst, vynikající pigment, přátelský, pozorný

Nasthy nám přes zimu trošku přibral, je to i tím, že má méně pohybu. Ale už na tom pracujeme a na svod mladých už bude jako ze škatulky. Taky jsme na výstavě potkali naši paní chovatelku, která vystavovala Deriin a po dlouhé době Nasthyho sestřičku Nessie, která už taky pěkně vyrostla:-). No, myslím si, že to pro nás byla další velká zkušenost a suprový zážitek. Nafotili jsme i  pár fotek, tak se na ně mrkněte ZDE

 

 NVP Olomouc - 9. 1.

Tak to máme za sebou. A dopadli jsme skvěle!!!

Do Olomouce jsme dojeli bez větších problémů. Nasthy se rozkoukal a za chvíli jsme šli na to. Vystavovali jsme ve třídě dorostu. Posuzoval rozhodčí pan Tibor Havelka ze Slovenska. Nasthy pěkně ukázal zoubky a předvedl se ve výstavním postoji. Já, protože to byla moje úplně 1. výstava jsem byla samozřejmě velice nervózní, ale Nasthy byl suverénní jako vždycky. Nakonec jsme to zvládli a dostali jsme známku VN1 !!! Super!! A k tomu ještě krásný POSUDEK. V odpoledních soutěžích jsme pak s Nasthym bojovaly o nejlepší dorost. Bohužel jsem nepostoupili do užšího výběru. Ale jelikož to byla naše 1. výstava a oba se ještě učíme, byla to pro nás opravdu velká zkušenost. Na pár fotek se můžete podívat ZDE